תחומי טיפול

מעקב הריון

הריון זו תקופה חשובה ומרגשת בחיי של כל אישה ושל משפחה בכלל. חשוב ומומלץ להיות תחת מעקב של רופא נשים. במקרים של הריונות בסיכון, מומלץ לבצע מעקב הריון אצל רופא מומחה ליילוד וגיניקולוגיה.

תחת מעקב זה ינתן יעוץ מקצועי, בדיקות אבחון מתקדמות, וטיפולים מתאימים.

הריון בסיכון גבוהה

נסיוני רב השנים והידע שנצבר מעבודתי הן במרכז הרפואי סורוקה והן בבית החולים לנשים בבלינסון מביא מעקב הריון בסיכון מחייב ראייה הוליסטית.

יש לבחון כל הריון בסיכון תחת שלושה פרמטרים:

אימהיית– הפלות ,יתר לחץ דם, לופוס, טיפול והערכה של יולדת עם סכרת, הריון עם השמנת יתר, קרישיות, מחלות שרירים ושלד, מחלות לב הפלות חוזרות, הריון לאחר השתלות,

מיילדותיים – לידות מוקדמות, הריון מרובה עוברים, דילול עוברים, הריון לאחר ניתוח או ניתוחים קיסריים, דמם בהריון, היפוך עובר למצג ראש.

עובריים – ממצאים באולטראסאונד, מחלות גנטיות, מומים, האטה בצמיחה, צמיחת עובר מוגברת, חוסר תאימות במדדי העובר באולטראסאונד.

מתן ייעוץ בהריון בנושא בעיות אימהיות או עובריות, ייעוץ לגבי היפוך חיצוני וביצוע ההיפוך, ייעוץ לגבי אופן לידה, ייעוץ לגבי צורך או העדר צורך בזרוז לידה.

סוכרת הריונית

סוכרת הריונית הינה מבין סיבוכי ההריון השכיחים ביותר.

סוכרת היא ייחודית בכך שלרוב מדובר במחלה "שקטה" – כלומר, הינה נטולת תסמינים הניתנים לזיהוי על ידי הרופא או המטופלת.

מאידך, לסוכרת ההריונית חשיבות עליונה בהשפעתה על הופעת סיבוכים לאם ולעובר במהלך ההריון וביחוד כסמן להופעה של סוכרת מבוגרים לאם בשנים שלאחר הלידה .

משום כך, קיימת חשיבות רבה לאבחון הסוכרת על ידי בדיקות סוכר שונות, לרבות העמסת סוכר, במהלך ההריון והענקת טיפול הולם במהלך ההיריון ואחריו.

פרופ' ויז'ניצר - מומחה להריון בסיכון גבוה
Call Now Button